O firmie

Projektowanie i budowa maszyn – HYDRAPRES MT Sp. z o.o.

HYDRAPRES MT Sp. z o.o. prowadzi swoją działalność w Bydgoszczy przy ul. Nakielskiej 53 (teren fabryki FOD).

Producent pras hydraulicznych i nie tylko

Firma dysponuje halą produkcyjno-montażową o powierzchni ~3000 metrów kwadratowych. Projektowanie i budowa maszyn oraz projektowanie i wykonawstwo innych urządzeń technologicznych według indywidualnych potrzeb Klienta to domena naszej działalności. Jesteśmy także producentem pras hydraulicznych oraz urządzeń bazujących na hydraulice, pneumatyce i serwonapędach. Projektowanie i wykonawstwo linii, jak również stanowisk technologicznych to kolejna specjalizacja firmy HYDRAPRES MT Sp. z o.o. Wyprodukowane przez nas maszyny, urządzenia i linie technologiczne wykorzystują manipulatory oraz roboty przemysłowe. Pracują w zakładach nie tylko w Polsce, ale również za granicą m.in. w USA, Indiach, Wielkiej Brytanii, Francji, Chorwacji, Szwajcarii.

Obróbka mechaniczna i wielkogabarytowa

Wyspecjalizowana kadra doświadczonych konstruktorów, mechaników, elektryków oraz automatyków umożliwia projektowanie i wykonawstwo maszyn, urządzeń, linii technologicznych, a także narzędzi. Wykonawstwo i obróbkę mechaniczną elementów maszyn realizujemy w oparciu o własny park maszynowy wyposażony w nowoczesne centra obróbcze takie jak np.: TOS, WAGNER, HAAS, CHARMILLES oraz inne tradycyjne maszyny do obróbki mechanicznej m.in.: szlifierki, tokarki, giętarki, piły taśmowe, gilotyny i urządzenia spawalnicze. Naszym Klientom proponujemy także obróbkę elementów wielkogabarytowych typu korpusy maszyn, ramy, płyty i elementy wsporcze. Oferujemy również usługi serwisowe i modernizacje pras hydraulicznych.

Nowoczesne systemy automatyki

W trakcie procesu projektowania bazujemy na oprogramowaniu typu CAD/CAM, w szczególności: SOLID WORKS, SOLID CAM, AutoCad, SEE Electrical. Większość produkowanych przez nas maszyn i urządzeń jest wyposażona w nowoczesne systemy automatyki i sterowania bazujące na programowalnych sterownikach wszystkich renomowanych producentów takich jak: SIEMENS, ALLEN BRADLEY, MITSUBISHI, OMRON, B&R itp. Projektowane przez nas maszyny spełniają wymagania w zakresie bezpieczeństwa określone w dyrektywach Unii Europejskiej, co dokumentujemy deklaracjami zgodności oraz oznakowaniem CE.